מגוון פתרונות בבית אחד

הפתרונות שלנו

"רגעי זהב"  מציעה ללקוחותיה  להיעזר בנו על מנת להתאים לעצמם תוכנית המותאמת לצורכיהם באופן אישי, וכוללת את השירותים הנבחרים עבורם על פי העדפה וצורך. לנוחיותכם יצרנו  שש  קבוצות שונות של שירותים, אם עולה צורך שאינו מופיע, נשמח אם תציינו זאת "בצור קשר", ואנו  נשתדל  להתאים את מגוון השירותים לצורך ספציפי זה או אחר. נשמח אם תשאירו פרטים ב"צור קשר",  ונוכל לפרט יותר ללא שום מחויבות מצדכ

פנאי

בגיל הפרישה הזמן הפנוי מתרחב באחת. יש השתחררות ממחויבויות הקשורות לעולם העבודה אך גם צורך ביצירת משמעות חדשה לחיים. להשתתפות בפעילויות פנאי יש השפעה על שביעות רצון מהחיים, על תחושת הרווחה האישית ועל איכות החיים בזיקנה.

אנו מתחייבים על עזרה בזיהוי תחומי העניין ופעילויות הפנאי המתאימות ללקוח ועל ליווי בתהליך הגברת ההשתתפות בפעילויות אלו. כל זאת תוך שמירה על איזון בין פעילויות הפנאי עם תחומי עיסוק אחרים. דוגמאות לפעילויות פנאי אפשריות- משחקי קלפים, שח, דמקה, ברידג', שש-בש,  משחקים לשיפור הזיכרון, עבודות יד, פאזלים, למידת שפה זרה, הליכה משותפת, סידור אלבומי תמונות, שיעורי מחשבים בהתאם לרמת הלקוח- מרמה בסיסית מאד ועד שימוש במייל, סקייפ, פייסבוק, מעבד תמלילים ועוד..

פעילות היום-יום

לעיתים, בשל ירידה ביכולות המוטוריות (למשל במצבים של חולשה,עייפות, מחלות למינהן.. ) או הקוגניטיביות (למשל במצב של דמנציה), ישנה גם ירידה בהשתתפות  בפעילויות יומיום כגון כביסה, בישול, ניקיון הבית וסידורו, ניהול כספים ועוד.. הרבה פעמים ההשתתפות יורדת בעקבות כניסתו של מטפל הביתה, אשר דואג להתנהלות הבית.

אנו מאמינים כי גם אם יכולת התפקוד של האדם בפעילויות היומיום יורדת, או שאדם אחר יכול לבצע פעולות אלו עבורו (למשל מטפל אשר גר איתו), עדיין הוא יכול לתרום להתנהלות הבית, כפי שרגיל היה לעשות כל חייו. ישנה חשיבות רבה, במיוחד בגיל זה, לשמירה על שגרה ולעידוד תחושה של שליטה עד כמה שאפשר.

תפקידנו בתחום זה יהיה לאתר את יכולות הלקוח, לצד קשייו, לחשוב יחד באילו פעילויות היה רוצה להמשיך לקחת חלק ובאיזו צורה ומידה וכמובן-לבחון דרכים מתאימות להגברת ההשתתפות בפעילויות היומיום.

שעת כושר

מחקרים מראים שפעילות גופנית, כאשר מתבצעת במינונים מותאמים ובאופן תדיר, תורמת בצורה משמעותית לבריאות הפיסית והנפשית של האדם. בנוסף, ישנה חשיבות לעבודה על שיווי משקל וקואורדינציה, במיוחד בקרב בני הגיל השלישי, כדי להגביר את מידת השליטה והביטחון שלהם בגופם (אשר נוטה לנפילות לעיתים קרובות יותר, ביחס לאדם הצעיר).

לכן, "רגעי זהב" מציעים מגוון של אימונים אישיים בביתכם- פלדנקרייז, יוגה, טאי צ'י, פילאטיס, אימון בשיטת אלכסנדר ועוד. האימון מתבצע בהדרגה, בהנאה, ובהתאם ליכולות הלקוח, במטרה של שמירה או שיפור הכושר הגופני.

האימון יכול להיות אישי או זוגי ואורכו כ-45 דק'.

*המורים/ המאמנים הינם בוגרי מוסדות הכשרה מוכרים עם , התמחות בגיל המבוגר ובעלי וניסיון עשיר בעבודה בתחום.

סדר, ארגון, תזכורות והתאמת הבית

בגיל השלישי אנו נתקלים בהכרח להתמודד עם ניירת מרובה ופעמים רבות- סבוכה. לכן, אנו מציעים עזרה בקריאה, הבנה ומיון המסמכים הרבים לצד התנהלות מול רשויות (כגון ביטוח לאומי).

תחום נוסף אשר הסדר בו חשוב ביותר הוא נטילת התרופות. לעיתים על הקשיש להתמודד עם נטילת תרופות שונות, במינונים שונים ובזמנים שונים ביום. הדבר עלול להיות מבלבל ביותר ולכן- מסוכן מאד. אנו מציעים עזרה בארגון התרופות על ידי שימוש בארגונית- מכשיר אלקטרוני אשר מזכיר לקשיש את מועדי נטילת התרופות ואף, במידת הצורך, מדווח לבן משפחה האם התרופה אכן נלקחה.

התחום השלישי אשר חשוב מאד אף הוא הינו התאמת סביבת הבית. בגיל השלישי עולה הסבירות לנפילות ולכן- על הבית להיות מותאם בצורה אשר תקטין את הסבירות לתאונות מהסוג הזה . ב"רגעי זהב" ניתן ייעוץ מקצועי ואישי על ידי מרפאה בעיסוק, אשר זהו תחום התמחותה, בנוגע לבטיחות בבית והתאמה של אביזרי עזר במידת הצורך. זאת כדי לדאוג שהבית, בו נמצא הקשיש רוב שעות היום, יהיה עבורו סביבה בטוחה ומגנה ככל האפשר.

אנו מאמינים כי גם אם יכולת התפקוד של האדם בפעילויות היומיום יורדת, או שאדם אחר יכול לבצע פעולות אלו עבורו (למשל מטפל אשר גר איתו), עדיין הוא יכול לתרום להתנהלות הבית, כפי שרגיל היה לעשות כל חייו. ישנה חשיבות רבה, במיוחד בגיל זה, לשמירה על שגרה ולעידוד תחושה של שליטה עד כמה שאפשר.

תפקידנו בתחום זה יהיה לאתר את יכולות הלקוח, לצד קשייו, לחשוב יחד באילו פעילויות היה רוצה להמשיך לקחת חלק ובאיזו צורה ומידה וכמובן-לבחון דרכים מתאימות להגברת ההשתתפות בפעילויות היומיום.

לך לצידי והיה ידידי

"אל תלך לפניי, כי אולי לא אצעד אחריך. אל תלך מאחוריי, כי אולי לא אדע להוביל. לך פשוט לצידי, והיה ידידי"(אלבר קאמי)

לפעמים אנו פשוט מעוניינים בחברתו של אדם נוסף בביצוע של פעילות, גם אם איננו זקוקים לעזרה ממשית. לעיתים הנוכחות של אדם נוסף נותנת לנו מוטיבציה לפעול או מנעימה את זמננו. אנו מציעים ליווי להליכה או טיול, ידיד אישי לשיחה, קריאה משותפת, בישול משותף, סיוע בקניות, סיוע בהכנות לקראת אירוח של בני משפחה או חברים ועוד… המלווים הינם עובדים אדיבים, בעלי אהבה לאנשים וניסיון רב בעבודה עם קשישים. בנוסף, זכאים מנויי רגעי זהב ליהנות משירותים ללא תשלום נוסף: יעוץ מקצועי למעוניינים בדיור מוגן, מוקד טלפוני לייעוץ בנושאי זכויות, שירותי מזכירות לקביעת תורים לרופאים ותזכורות לימי הולדת וביקור חודשי של נציג רגעי זהב. לכן, "רגעי זהב" מציעים מגוון של אימונים אישיים בביתכם- פלדנקרייז, יוגה, טאי צ'י, פילאטיס, אימון בשיטת אלכסנדר ועוד. האימון מתבצע בהדרגה, בהנאה, ובהתאם ליכולות הלקוח, במטרה של שמירה או שיפור הכושר הגופני. האימון יכול להיות אישי או זוגי ואורכו כ-45 דק'. *המורים/ המאמנים הינם בוגרי מוסדות הכשרה מוכרים עם , התמחות בגיל המבוגר ובעלי וניסיון עשיר בעבודה בתחום.

קשר משפחתי
סבים  וסבתות רבים רוצים להעמיק את הקשר שלהם עם נכדיהם אך מוצאים את עצמם מתקשים בהתרוצצות אחריהם, הגעה למקומות רחוקים, החלפת חיתולים, חשיבה על פעילויות שיעניינו אותם ועוד. השירות חדש בשם  "סבתא/סבא נכדה/נכד"  מאפשר ללקוחות לבלות זמן איכות עם הנכד/ה ללא קשיי מאמץ ותוך לווי שקט ובטוח של אדם  (מטעם  "רגעי זהב" )  בעל אהבה לילדים וניסיון רב בעבודה עמם.

לקבלת מידע נוסף